Letní hokejová škola se koná pod záštitou náměstka Libereckého kraje RNDr. Jiřího Čeřovského a letošní ročník je věnován náhlému odchodu a památce Pavla Žůra. Projekty Výběru hokejové mládeže tří krajů Czech North Hockey se konaly v letech 2019-2021 pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, náměstka Mgr. Martina Červíčka, hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Jarmily Pokorné a radního Mgr. Karla Horčičky, náměstků Libereckého kraje Mgr. Pavla Svobody, MUDr. Přemysla Sobotky a Ing. Jitky Volfové.

CZECH NORTH HOCKEY

DALŠÍM SKALPEM MLADÍKŮ CZECH NORTH HOCKEY BYL VÝBĚR JEDNÉ Z NEJUZNÁVANĚJŠÍCH ČESKÝ HOKEJOVÝCH ŠKOL – YOUNG TALENT!

TENTO VÝBĚR U10-U11 UŽ ROK OD ŠVÉDSKA AŽ PO MOSKVU NIKDO NEPORAZIL !!!

To, že trenér a bývalý hokejista Martin Táborský vlastní uznávanou, renomovanou a navštěvovanou školu, se všeobecně ví.

Ve středu 25.8.2018 hráče Czech North hockey vyzval v Náchodě právě jeho výběr hráčů Young Talent, který odjíždí na CCM Tournament (AAA+A) do Slovinska. Byla to taková malá  generálka. Mužstvo Czech North hockey hrálo v téměř stejném složení  jako proti Dynamu Moskva před 5 dny až na to, že mu chyběli 3 skvělí hráči  (náhlá marodka) a dva z Komety Brno, v čele s produktivním Péťou Minářem.  Nezbylo, než hrát ve 13 hráčích.  

V úvodu zazněla hymna, hezká rytmická hudba „alla NHL“ vyplňovala pauzy ve skvělé organizaci zápasu firmy Young Talent. Zápas začal vyrovnaně, ale ve druhé třetině se nevyvíjel nejlépe. Ještě v 9. minutě třetí třetiny Czech North hockey prohrával 2-5, navzdory tomu, že od třetí třetiny byl  tlak týmu na soupeře neudržitelný. Leč výsledek se nedostavoval.  Trenér L. Zorkler změnil vzápětí úplně a za pochodu sestavu, namotivoval a přesvědčil tým k zjednodušení hry. Mužstvo vyvinulo neuvěřitelný tlak na bránu soupeře v 57. minutě srovnalo stav, aby vzápětí dokonalo nevídaný obrat v zápase a opět zvítězilo 6-5.

 

Kde je kromě dobrého „koučinku“ a přípravy tajemství úspěchu?? Možná to je průnik mnoha věcí dohromady: láska ke hře, talent, ale také v partě a kamarádství!!! Kluci hrají v klubech pod výbornými trenéry, patří ve svých klubech k oporám. Pak však nečekají na začátek další sezóny, navštěvují řadu hokejových škol a to za neúnavné podpory a obětování se od svých rodičů. A tam se také zdokonalují!!  Většina z nich se samozřejmě zná z té jablonecké letní školy Czech North hockey, kterou vede D. Stehno a kam pravidelně jezdí. Někteří se také potkávali i na dalších „kempech“ (V. Růžičky – dříve na Slavii pak v Chomutově, projektu Czech Vikngs v Neratovicích,  z Škoda Ice Rinku v Praze pod vedením M. Holého, kde se někteří také v  létě připravovali).

Po nádherných obou zápasech zaslouží tito mladí hokejisté obdiv. Jen je škoda, že na první utkání s Dynamem Moskva přijelo nejvyšší diplomatické zastoupení Ruska v ČR a chyběl emisar našeho svazu.

 

Nyní začínají klukům klubové povinnosti, budou hrát Dětskou talentovanou soutěž a žákovské republikové ligy. V roce 2019 po skončení sezóny se představí na nejprestižnějším turnaji ve Finsku -  Lions cupu (AAA+AA), dále na skvělé Jarní lize a v srpnu ve Slovinsku na CCM Tournament, kde je budou čekat vývěry USA, CCM Europa, slovenské, tři švédské, finské, německé a slovinský výběr S. Ozolinše.