Letní hokejová škola se koná pod záštitou náměstka Libereckého kraje RNDr. Jiřího Čeřovského a letošní ročník je věnován náhlému odchodu a památce Pavla Žůra. Projekty Výběru hokejové mládeže tří krajů Czech North Hockey se konaly v letech 2019-2021 pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, náměstka Mgr. Martina Červíčka, hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Jarmily Pokorné a radního Mgr. Karla Horčičky, náměstků Libereckého kraje Mgr. Pavla Svobody, MUDr. Přemysla Sobotky a Ing. Jitky Volfové.

CZECH NORTH HOCKEY

VÝBĚR HOKEJOVÉ MLÁDEŽE TŘÍ KRAJŮ - ÚČAST NA SVĚTOVÉM „FINLAND LIONS SPRING CUP“ a CCM World Invite Bled

Název projektu: VÝBĚR HOKEJOVÉ MLÁDEŽE TŘÍ KRAJŮ - REPREZENTACE NA RIGA HOCKEY CUP  a „CCM World Invite SLOVENIA“

 
Hokejové akademie a sportovní třídy tří krajů z extraligových klubů Mladé Boleslavy, Hradce Králové a Liberce  spolupracují pod hlavičkou Czech North hockey na realizaci účasti dvou mládežnických kategorií na světovém mistrovství ve Slovinsku a v Lotyšsku. Po lońském zlatu a stříbru na neoficiálním mistrovství  světa těchto kategorií, se kluby dohodli na pokračování projektu, který podpořili všechny tři kraje a město Liberec. Kluby garantují sportovní část, přípravu, nominace, trenéry a organizačně spolupracují s Czech North hockey (žadatelem) na realizaci. Nemohou se z rozpočtových důvodů finančně podílet na nákladech projektu. Žadatel hradí z dotací:  startovné týmů, přípravné zápasy (rozhodčí, plocha, časomíra), ubytování,  cestovné a stravné realizačního týmu, řízení a administraci. Rodiče hokejistů hradí cestu hráčů. Odpovědné osoby: generální manažer projektu Miroslav Matějka, spolupracující osoby v klubech šéftrenéři a sportovních manažeři mládeže: Petr Haken (BK Mladá Boleslav), Mgr. Jiří Bermann (Bílí Tygři Liberec),Tomáš Martinec (Mountfield Hradec Králové). Souhlas a registrace hráčů vydává Český svaz ledního hokeje. V loňském roce již bylo pořízeno z dotací zejména společné vybavení, oblečení a dresy obou týmů ve výši 0,46 mil Kč.
Zahájení a ukončení projektu: 2.4. 2020 - 31.7. 2020
Žadatel a realizátor: Czech North hockey z.s.

Účastnické týmy: Czech North hockey - čtyři týmy v kategoriích U12 a U13  (hokejisté ve věku 12 a 13).

Spolupracující a partneři: BK Mladá Boleslav, HC Bílí Tygři Liberec, Mountfield Hradec Králové, ČSLH, Střída Sport, Pro hockey

Harmonogram - termín, název, místo akce, obtížnost:

2. 4. 2020 - 6.4. 2020 - RIGA HOCKEY CUP - kategorie U12, 9.4.2020-14.4.2020 - Riga hockey cuo - kategorie U13                  obtížnost AAA+AA) - www.rhc.rv, 24 týmů v každé kategorii

26.7.2020 - 31.7.2020  - CCM World Invite Slovenia (obtížnost AAA+AA), www.ccmslovenia.com; Účastníci: USA, Kanada, Švédsko, Finsko, Rusko, Slovensko, Rakousko, Německo, Slovinsko, Bělorusko (12 týmů v každé kategorii).  

Počet osob na projektu: 42

Znaky projektu, věcný obsah, cíle:  1) Nadregionální resp. mezinárodní úroveň 2) Vyvrcholení soutěžní sezóny a účast na mezinárodní scéně s povolením národního svazu ČSLH 3) Mládežnická kategorie 4) Spoluúčast tří krajů na financování včetně vlastních zdrojů. 5) Riga hockey cup a CCM World Invite Bled pořádají národní hokejové svazy a primárně jsou určené pro národní a regionální výběry. Cílem je udržet se v absolutní světové špičce v národním sportu a uspět na mezinárodní úrovni i s výběrovými týmy Kanady, Ruska, Finska, Švédska, USA, Švýcarska, Slovenska ad. v kategoriích, které ještě nemají své národní reprezentace (ty jsou od 16 let).

Přínos pro kraje a ČR: Dosažení úspěchu v disciplíně, v národním sportu, ledním hokeji, díky jehož výsledkům a renomé českých týmů i jednotlivců by nemohl svět tak pozitivně vnímat ČR. Propagace zúčastněných krajů a ČR formou umístění log krajů na dresy, vybavené a společné oblečení,  reklamní tabule,  webové stránky a sociální sítě všech tří krajů a statutárních měst.  Součástí obou turnajů a mistrovství je ceremoniál, průvod městem, breefing..  

Realizační tým: Lukáš Zorkler (BK Mladá Boleslav), Vojtěch Fiala (HC Bílí Tygři Liberec), Václav Pánek (Mountfield Hradec Králové), Administrace: předseda pořádajícího spolku Petra Horváthová, generální manažer projektu: Miroslav Matějka, Logistika a organizace: Denisa Matějková.  

Podporovatelé: