Letní hokejová škola se koná pod záštitou náměstka Libereckého kraje RNDr. Jiřího Čeřovského a letošní ročník je věnován náhlému odchodu a památce Pavla Žůra. Projekty Výběru hokejové mládeže tří krajů Czech North Hockey se konaly v letech 2019-2021 pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, náměstka Mgr. Martina Červíčka, hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Jarmily Pokorné a radního Mgr. Karla Horčičky, náměstků Libereckého kraje Mgr. Pavla Svobody, MUDr. Přemysla Sobotky a Ing. Jitky Volfové.

CZECH NORTH HOCKEY

Mladí hokejisté Liberce, Mladé Boleslavi a Hradce Králové triumfovali na Finland Lions Cupu a uctili památku pana Bukače

 

Společné týmy mladých hokejistů v kategoriích U11 a U12 tří extraligových klubů  - Mountfield Hradec Králové, Bílí tygři Liberec a BK Mladá Boleslav získali zlato a bronz na známém Finland Lions Cupu v sérii Legacy Global Sports 19.-21. dubna 2019. Porazili ve finále finský výběr z Turku a o bronz finský výběr z Esspa.  Cenné vítězství bylo nad švédsko-kanadsko-ruským týmem Future Stars. Zlatý tým Czech North hockey před finálovým zápasem uctil minutou ticha hráče, kouče a několikanásobného mistra světa Dr. Luďka Bukače. Týmy vedli boleslavský Lukáš  Zörkler, liberecký  Vojtěch  Fiala a hradecký Emil Veselý.  

 Generální manažer projektu Miroslav Matějka uvádí: „Je malým zázrakem, že se celý projekt podařilo zorganizovat.  Hokej kluci hrát umí a baví je. Ve svých klubech patří k lídrům, dokázali vyhrát Easter cup a nyní Finland Lions cup. Je vidět, že jejich kluby dbají na práci s mládeží. Nyní si přejeme s vybranými kluky získávat hokejové i jazykové dovednosti i poznání, že velká část výkonů je kromě hokejového umu „v hlavě“, psychické stabilitě a správné dávce hrdosti.  Děti jsou nadějí pro náš historicky nejúspěšnější český sport, které se stal národním fenoménem nejednou v historii, v dobách pro národ nejtěžších, jako byl rok 68 či okupace“.  

Pod hlavičkou Czech North hockey  vznikl projekt „Hokejová mládež tří krajů na světová mistrovství“ za podpory Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského kraje a tří statutárních měst. Vyvrcholením společného projektu bude účast světovém mistrovství „CCM Euro  Invite“ ve Slovinsku, které se koná v kategoriích 11-14 let 30.7.- 3.8.2019. Zde narazí na týmy East Coast Select (USA), Western Canada, North America, Pro Hockey  Canada, Drafty Hockey USA,  Canada East Select, Slovakia select, Sweden a Finland select, Midwest Select (USA), či ruské výběry Petrohradu, Moskvy a Uralu.  Za 10 let existence této světové přehlídky mládežnického hokeje, se podařilo vyhrát českém klukům jen jednou! V obou týmech se objeví i synové slavných hokejových jmen (Rozsíval, Bartovič či Kristek, ad.).  Za zúčastněné kraje a města, jenž projekt podpořili, převzali záštity náměstkové Pavel Svoboda, Martin Červíček a Karel Horčička.