Letní hokejová škola se koná pod záštitou náměstka Libereckého kraje RNDr. Jiřího Čeřovského a letošní ročník je věnován náhlému odchodu a památce Pavla Žůra. Projekty Výběru hokejové mládeže tří krajů Czech North Hockey se konaly v letech 2019-2021 pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, náměstka Mgr. Martina Červíčka, hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Jarmily Pokorné a radního Mgr. Karla Horčičky, náměstků Libereckého kraje Mgr. Pavla Svobody, MUDr. Přemysla Sobotky a Ing. Jitky Volfové.

CZECH NORTH HOCKEY

Rozhovor s Bc. Vojtěchem Fialou - vedoucím trenérem sportovních tříd - Bílí tygři Liberec o Finland Lions Cupu

Jak si úspěchu vážíte, jakou cenu má?

Mám radost, že se naši hráči v konkurenci zahraničních výběrů neztratili, naopak v lecčem své soupeře přehrávali. Pro všechny hráče musela být zajímavá zkušenost, stát proti hráčům z jiných zemí a ještě být na jedné lodi se spoluhráči, které obvykle potkávají jako soupeře v žákovské lize. 

Jak silná byla konkurence na turnaji, jak těžké to byly zápasy?

Ve skupině oba české týmy nezaváhaly a výbornými výkony přehrály všechny soupeře a zajistily si první postupové pozice do vyřazovací části, mezi týmy ročníku 2007 jsme viděli, že ve druhé skupině je kvalita soupeřů vyšší, proto jsme se tešili na playoffs zápasy, za kluky mě mrzí, že náš nejlepší výkon v turnaji, v semifinále, přinesl jedinou porážku. Prohra v semifinále byla hořká, jelikož švédský výběr Team True otočil skóre v posledních minutách hry. Ve vyřazovacích zápasech už byla kvalita soupeřů taková, jakou jsme si od turnaje slibovali. Radost mám i z individuálních úspěchů Adriena Bartoviče a Davida Rozsívala, kteří byli první dva hráči v tabulce kanadského bodování turnaje.

Ukazují podle vás výkony na to, že se s hráči v klubech v těchto kategoriích pracuje dobře?

Když budu mluvit za Liberec, u nás patří ročník 2007 k hokejově nejsilnějším mezi našimi týmy sportovních tříd, ale všeobecně je v Liberci neuvěřitelný prostor pro rozvoj pracovitých mladých hráčů. Základní faktor je bohatý tréninkový program, skvělé sportovní zázemí, ale hlavně kolektiv pracovitých trenérů. 

Co říkáte na tu zajímavou myšlenku spojení tří českých klubů (ještě navíc s podporou krajů a měst)?

Jsem rád, že se takový projekt povedlo vůbec uskutečnít, díky panu Matějkovi, který dal tuto myšlenku dohromady, mohli hráči prožít tento nevšední sportovní zážitek. Bojovat po boku hráčů, se kterými se potkávají v sezóně jako soupeři. Spojit síly a společně reprezentovat českou stopu a svůj klub na zahraničním turnaji byla pro nás čest. Tímto bych chtěl poděkovat hráčům, rodičům, trenérům zapojených klubů za spolupráci a zúčastněným krajům a panu Matějkovi za podporu a vedení projektu.